web analytics

Top Akrilik thonjtë Pro dhe kundër që duhet të dini

thonjtë akrilik 4864 views

Acrylic nails pros and consKur ne kemi një temë të mahnitshme ashtu si thonjtë akrilik, atëherë shumica e bisedimeve ne gjejmë për të bërë dhe thonjtë akrilik janë një prej tyre në të cilën ne mund të flasim nga qindra në mijëra . Kur tema më interesante zhvillohet në frontin e grave kanë marrë aq shumë kurioz rreth njohjes dhe duan gjitha informatat në lidhje me atë sa më shumë që ata mund të. Më lejoni t'ju tregoj për thonjtë akrilik, shumica e grave që janë shumë më të vetëdijshëm dhe të frymëzuar me këtë, di gjithçka rreth thonjve akrilik, por këtu në këtë, Unë duhet të vazhdojë të mirat dhe të këqijat e tij dhe për këtë qëllim është më mirë të dini për të parë se çfarë janë thonjtë akrilik, sepse gjysma njohuri është gjithmonë provuar të jetë rezultat i gabuar i asaj që ne po presim.

thonjtë akrilik dizajn në të vërtetë janë thonjtë rreme që ne mund të përdorni gjatë thonjtë tona natyrore për të dhënë një më të përsosur, look elegant dhe tërheqëse, ne gjithashtu mund të telefononi atë thonjtë artificiale. Ajo është përdorur me xhel kryesisht. Unë mendoj se ky informacion është e mjaftueshme për ju që të jenë të vetëdijshëm për thonjtë akrilik si thonjtë fallco. Është koha për të lëvizur për të mirat dhe të këqijat, e parë që unë do të ju them këtu për mirat e thonjve akrilik.

thonjtë akrilik mirat dhe të këqijat

Pros e akrilik thonjve

1: thonjtë tona natyrore janë të duken aq të thjeshtë dhe i zoti dhe pastaj gjë vjen në mendjen tonë është që të merren me të duke përdorur thonjtë akrilik mbi të dhe i dha asaj një vështrim të jashtëzakonshëm. Këto thonjtë duket aq e bukur dhe mund të jetë arsye për të frymëzuar disa një, ose për të tërhequr disa një me asnjë punë hark.

2: Ai që të ketë thonjtë hollë dhe i dobët në një farë mase se kur kemi të bëjmë me bojë gozhdë apo ndonjë substancë tjetër për ta bërë atë më të mrekullueshëm, ajo i dha një vështrim shumë të pazakontë që asnjë grua mund të pëlqen apo frymëzuar nga thonjtë e saj.

3: Duke pasur thonjtë fallco, kërkon më pak para për të është e kujdesit dhe më pak kohë si ajo kursen paratë tona dhe kohë si dhe kur ju të shpenzojnë më pak të holla, atëherë ajo mund të jetë arsyeja e lumturisë tuaj shumë.

4: Gratë që gjithmonë të mbajnë në përtypet thonjtë dhe të prerë atë me dhëmbët e tyre të mund të shpëtoj nga ky zakon i keq që mund të bëjë që ju duket i vështirë në frontin e disa e duke aplikuar thonjtë akrilik si ata janë të vështirë për të përtyp off dhe frika e kimikateve mund të ndaluar ata që të bëj atë. Pra, kjo është dëshmuar shumë e mirë për gratë të tilla.

5: Gratë që përdorin thonjtë xhel të rezultojë në një përdorim të shkurtër afat të saj që nuk është provuar të mirë për ta, por thonjtë akrilik janë më të fundit si të krahasohet me thonjtë xhel.

Cons e akrilik thonjve

1: thonjtë akrilik mund të dëmtojë thonjtë tuaj të vërtetë, sepse kur ju aplikoni thonjtë akrilik mbi thonjtë tuaj të vërtetë, kjo e ndaluar rritjen e thonjtë tuaj të vërtetë dhe kur thonjtë nuk mund të rritet deri në nevojën e tyre, ajo mund të rezultojë të ndikojnë në shëndetin tonë, si dhe dhe edukate e kërpudhat dhe bakteret mund të jetë gjithashtu duhet kur thonjtë akrilik do të dëmtojë thonjtë tuaj natyrore.

2: Siç jeni në dijeni me këto thonjtë fallco, atëherë edhe ju e dini se këto thonjtë janë artificiale dhe i dha një artificiale ( falso ) shikoni që është sigurisht shumë e bukur dhe tërheqëse, por nuk zgjasin për kohë të gjatë, kjo është për një kohë shumë të shkurtër, mund të jetë për një javë ose vetëm disa ditë, atëherë ju keni për të hequr atë.

3: Duke përdorur thonjtë akrilik, ne e dimë se ai përmban kimikate të forta në atë dhe tymi që shkaktojnë efekte të dëmshme për lëkurën tonë dhe për ata që kanë alergji të substancave të tilla.

4: Kur ne të aplikojnë thonjtë fallco, ne e dimë se kjo nuk është për kohë të gjatë dhe do të vijë një kohë kur ne kemi për të hequr atë dhe pastaj ne duhet të përdorin disa kimikateve si aceton dhe substancave të tjera alkoolike dhe vetë alkoolit gjithashtu se patjetër që mund të dëmtojnë lëkurën tuaj ose thonjtë.

Tags: #thonjtë akrilik pro polake dhe të këqijat #thonjtë akrilik mirat dhe të këqijat #thonjtë akrilik këshilla pro dhe kundra #pro dhe kundra gozhda xhel #mirat dhe të këqijat e këshilla gozhdë #mirat dhe të këqijat e shtypit në thonjtë #Çfarë duhet të dini para se të bëhet thonjtë akrilik

autor: 
  Best Methods to Remove Acrylic Nails with Water
  Metodat më të mira për të Hiq akrilik thonjtë me ujit
  Gjëja më e mirë që ju duhet të merrni
  Acrylic Nail Designs Blue and Other
  Nail Designs Akrilik Blue dhe të tjera
  blu……blu……Blue është një nga më elegant
  How to Do Acrylic Nails: Steps (with Guidelines)
  Si për të bërë akrilik thonjve: hapat (me Udhëzimet)
  Femrat janë aq shumë të zgjedhur rreth tyre

  Komente janë të mbyllura.

  duhet të lexoni×

  më i lartë
  css.php