web analytics

Si për të bërë akrilik thonjve: hapat (me Udhëzimet)

thonjtë akrilik, Bukuri Tips 764 views

Femrat janë aq shumë të zgjedhur në lidhje me zgjedhjen e tyre në modës dhe bukurisë. Në epokën e vjetër, kjo nuk ishte e rëndësishme për të gjitha gratë që do të përfshijë në gjërat e bukurisë, në qoftë se ata Hangout disa bukurie gjëra me ta, atëherë ajo ishte vetëm një çështje e thjeshtësi dhe ata kryejnë një shumë të thjeshta gjëra të bukurisë. Tani kthehen nga epoka e vjetër dhe ju e dini se tani gratë moderne nuk më pëlqen thjeshtësia në të gjitha. Ata duan që të bëhet një grua beauteous e botës dhe për shkak se ata duan të bëjnë të gjitha atë gjë që ata duan për të.

thonjtë akrilik

Një tjetër arsye e grave që përfshijnë në mënyrë aq shumë është për shkak se ata duan look tyre vetëm të përsosur dhe për disa nga gratë, modës dhe për të fituar bukurinë është një përforcues i besimit. Jo për disa madje edhe për shumë gra të modës dhe të bukurisë punon si një përforcues besimit dhe duke pasur këtë, ata patën besim të mjaftueshëm për të ecur jashtë.

mënyrë, nuk do të thotë se ajo është vetëm në lidhje me kostum, për këpucë, për stoli dhe shumë gjëra të tjera që janë për pamjen e jashtme. Fashion do të thotë për koka çdo gjë deri te këmbët, si në lidhje me qime, duart, thonjtë, këmbë dhe shumë gjëra të tjera të vogla që ne injorojnë si ata nuk kanë nevojë për kujdes, por kjo është e gabuar, çdo pjesë e trupit tonë ka nevojë për kujdes dhe është e rëndësishme për ne dhe të nevojshme për të kujdeset për atë.

Kështu që këtu unë jam duke shkuar për të diskutuar në lidhje me jo thonjtë akrilik thonjtë tanë natyrore, por unë do të ju tregojnë se çfarë janë thonjtë akrilik ? Pse femrat preferojnë ato më në vend të thonjve të tyre natyrore ? Pse është e rëndësishme aq dhe në lidhje me planet e tyre dhe llojet? Si ju mund të aplikoni atë dhe për të hequr atë ? Çdo përgjigje është këtu që ju nuk keni nevojë të shkoni ndonjë ku për një nga një informacion, sepse i kanë të dhënat e përgjithshme e thonjve akrilik të cilën ju doni të dini dhe kjo është e rëndësishme dhe e nevojshme, si dhe.

Së pari unë do të ju tregojnë se çfarë janë thonjtë akrilik ? Kur emri i thonjve akrilik shfaqen në mendjen tonë, i pari ne do të shkojmë me fjalë është e rreme ose artificiale, kështu që kjo do të thotë thonjtë akrilik janë thonjtë rreme apo po, ne gjithashtu mund të themi atyre thonjtë artificiale se shumica e femrave e përdorin atë për të tyre të mbështeten nga rehati dhe modës.

Pse Femrat Përdorimi Akrilik Nails

Përdorimi i thonjve akrilik mund të jetë me tri arsye që unë do t'ju them një nga një.

 1. Shumica e femrave përdorin thonjtë akrilik, sepse ata nuk më pëlqen thonjtë e tyre natyrore si ata mund të jenë të hollë dhe të vështirë për të bërë ndonjë dizajn mbi të.
 2. Disa nga gozhdë natyrore nuk do të rritet për të është e madhësisë normale dhe ju e dini se, gratë si edhe të duan për të mbajtur thonjtë e gjatë, kjo mund të jetë arsyeja e mbajtjes thonjtë akrilik.
 3. Shumica e grave të mbajtur thonjtë akrilik në vend të thonjve natyrore, sepse ata duan të mbajnë atë dhe ata gjithashtu duan harton e thonjve akrilik të cilat janë të vështirë për të bërë në thonjtë akrilik.

Këto janë tri arsyet kryesore për shkak të asaj që gratë përdorin thonjtë akrilik. Tani unë jam duke shkuar për t'ju them se pse ata e preferojnë atë më?
thonjtë akrilik janë më të mirë si ata janë bërë të harton dhe stilet më të mira dhe ata janë me mijëra në numër, ju mund të përpiquni të projektimit dhe të bëjë atë në shtëpi që ndonjëherë ju doni të bëni. Gjëja më e vështirë për gratë është që të jenë të gatshëm për çdo festival si Pashkëve, viti i Ri, Halloween, Krishtlindje. Pas përzgjedhjes së kostum, këpucët, stoli dhe flokët stil, e vetmja gjë që mbetet pas është thonjtë, si për të mbajtur atë të mirë me dizajnin më të mirë? thonjtë akrilik vetëm zgjidhur problemin e tyre duke pasur kaq shumë lloje të harton për çdo festival dhe pastaj ajo e deri tek ju atë që ju zgjidhni për thonjtë tuaj.

Same për ngjarje të tjera dhe ceremonitë, harton akrilik gozhdë janë të gatshëm për ju për të mbajtur atë dhe e përdorin atë dhe kjo është e gjitha deri në zgjedhjen tuaj si për dasma, koncerte, Partitë e natës etj.

Le të vijnë në një pikë tjetër, e cila është në lidhje me se si të aplikoni thonjtë akrilik në thonjtë tona natyrore? Para se të lëvizin për këtë, ju duhet të dini për një gjë që është shumë e rëndësishme për ju të dini se çfarë lloji i akrilik thonjtë ju do të zgjidhni për veten tuaj ? A është e përshtatshme për ju ? Ndërsa blerja kontrolluar cilësinë thonjtë akrilik, ajo nuk duhet të jetë më e lirë dhe të përshtatshme në bazë të madhësisë tuaj gozhdë.

Hapat nga guide hap të aplikimit akrilik thonjve

Tani pas blerjen e këtyre thonjtë akrilik të cilat janë sipas dëshirës tuaj, atëherë çështja e aplikimit vjen, ju duhet të aplikoni atë në thonjtë tuaj dhe unë do të ju them këtë hap pas hapi mënyrë, ju nuk keni nevojë që të përballen me ndonjë vështirësi, ndërsa të aplikoni.

 1.  Nëse ka ndonjë polish vjetër gozhdë në thonjtë tuaj, atëherë ju duhet së pari të hequr atë.
 2. Trim thonjtë tuaj dhe të paraqesë atë.
 3. Përdorni një tampon për të ngjyej në të verdhë thonjtë tuaj.
 4. Aplikoni xhel në gozhdë dhe shumë të saktë të vendosur gozhdë akrilik mbi të dhe pastaj të shkurtojë atë sipas dëshirës tuaj.
 5. Pastaj pastruar atë nëse është e nevojshme, përdorin një file dhe tifoz gozhdë.

Këto ishin hapat në të cilat ju kam folur rreth asaj se si të aplikoni thonjtë akrilik, Hapat janë shumë të lehtë për të kuptuar dhe për të ndjekur kështu që nëse ju doni të aplikoni atëherë ndiqni hapat dhe të shkoni për të.

Ne po flasim për aplikimin thonjtë akrilik si femrat duan të kenë atë dhe le të të vijë në një fazë tjetër që është si të ketë harton në thonjtë tanë akrilik dhe cilat janë planet kryesore që e bëjnë thonjtë akrilik shikoni awesome. Këtu unë jam duke shkuar për të diskutuar mbi disa dizajne më të bukura që ju mund të provoni në shtëpi, ose ju mund të shkoni sallon ot për të pasur të tillë designs.You gjithashtu mund të shihni thonjtë akrilik harton për të parë dizajne të ndryshme të thonjve.

Dizajn të mirë akrilik që janë bërë vetëm për ju

Të ketë një sy në këto dizajnin akrilik më të mirë që janë bërë vetëm për ju dhe për zonjat bukur si edhe ju dhe kjo do të ju ndihmojë për të zgjedhur dizajnin më të mirë për sezonin e verës. Kontrolloje:

Nude Pink Glitter Dizajn

Ju jeni duke shkuar për të provoni dizajnin më të shokuar dhe të ftohtë akrilik dhe është dizajni më e modës që ju duhet të provoni një herë të duken të përsosur nga thonjtë tuaj. color nude rozë është ngjyra beauteous për gratë dhe ata të dëshironi që të ketë atë për thonjtë dhe madje jo për thonjtë edhe për kostum dhe këpucë, por ajo Cilësi unik është kur ajo është përpilim përzierje me shkëlqim që është gjithashtu në ngjyrë rozë nude.

Nude Pink Glitter Design

Zi dhe Golden Glitter Trend

Ever më të dashur dhe frymëzues ngjyra është e zezë me e kombinimi më i mirë që është dhënë këtu dhe unë jam duke shkuar për të ju tregojë për atë, ky kombinim është kombinimi gjithnjë e më i mirë i këtij trendi që ju duhet të provoni atë. Aplikoni bojë e zezë gozhdë në thonjtë tuaj akrilik dhe pastaj aplikoni shkëlqim të artë në këshilla e disa thonjve, lënë disa thonjtë bosh dhe pastaj në thonjtë e tjera majtas, zbatohen shkëlqim të artë si yje me gaz.

Black and Golden

e bardhë, Diamond dhe Glitter

Një përmbledhje e mrekullueshme përzierje e bardhë, diamanti dhe ndrit, Unë jam duke shkuar për të ju tregojnë se si ju mund të mbani këtë dizajn në thonjtë tuaj akrilik, së pari aplikoni bojë të bardhë gozhdë dhe pastaj vendosja e diamanti mbi të në një linjë horizontale për çdo gozhdë në qendër dhe pastaj aplikoni shkëlqim në vetëm një gozhdë ku diamant nuk është e bashkangjitur.

White Diamond and Glitter

Këto tri harton janë të modës dhe më e bukur, harton mahnitëse thjesht shkoni për atë. Ju aplikuar thonjtë akrilik dhe gjithashtu kanë harton në atë tani, pas disa ditësh, Problemi fillon dhe pyetja është se si? Unë kam përgjigje dhe me siguri do të ju ndihmojë.

Heqja akrilik thonjve: A Mess serioze

Problemi është se pas të mbajtur në vazhdim e sipër me thonjtë akrilik, ajo bëhet e çrregullt ose të mess up sende atëherë ne kemi për të hequr atë në këtë pikë, sepse ky vështrim i përafërt është shumë e çuditshme dhe ne nuk mund ta mbajë atë më, Kjo është për shkak se thonjtë akrilik janë vetëm për kohë të shkurtër të dobishme, kjo nuk është bërë për përdorim afatgjatë në gjendje kështu në këtë pikë, të gjitha gratë përpiqen për të hequr atë dhe problemi i heqjes është shkaktuar, kur ata përpiqen për të hequr atë me aceton me jashtë duke e ditur se ajo do të jetë e dobishme dhe të sigurt apo jo dhe si rezultat ata përballen me shumë probleme.

Metoda të ndryshme për heqjen e akrilik thonjve

Unë kam zgjidhje dhe unë do t'ju them një metodë të sigurt për të hequr thonjtë akrilik ose me aceton apo me cutex. Metoda e parë do të jetë me aceton dhe është dhënë më poshtë të drejtën, ndiqni hapat dhe të shkojnë përpara.

Duke përdorur Aceton

 1. Në shumë para, të marrë një qethës gozhdë dhe të shkurtojë thonjtë tuaj të saktë dhe pikërisht në mënyrë që thonjtë shtesë gjatë duhet të jetë prerë poshtë.
 2. Tani të marrë një tampon të mirë të klasës dhe të ngjyej në të verdhë thonjtë tuaj akrilik, në mënyrë që të gjithë gozhdë polish pranishëm në gozhdë akrilik mund të hiqet sa më shumë të jetë e mundur.
 3. Përdorni një vazelinë mbi lëkurë që rrethon gozhdë, kjo është bërë për shkak se aceton është shumë reaktive dhe nuk mund të reagojë me lëkurën tuaj përndryshe ajo mund të shkaktojë shumë probleme të lëkurës si acarim, skuqjen apo edhe mund të shkaktojnë gjakderdhje shumë.
 4. Merrni një tas dhe shtoni aceton në të, por nuk shtoni atë në një ujë të ngrohtë, ose çdo lloj ngrohjes nuk duhet të jenë të pranishëm rreth ku ju jeni duke përdorur aceton sepse aceton është provuar të jetë shumë e shumë të ndezshme i.e ajo mund të prodhojë nxehtësi, kështu që vetëm të shtoni aceton në një tas.
 5. Tani të marrë disa topa pambuku dhe do t'i zhytë në aceton dhe pas saj, vendin e të gjitha topat e pambuku në thonjtë në një mënyrë shumë të saktë në mënyrë që ajo nuk mund të bëjë një kontakt me lëkurën. Dhe këto topa pambuku duhet të jetë në përputhje me madhësinë e thonjve tuaj akrilik.
 6. Merrni një fletë metalike prej alumini dhe të mbyllë atë në topa pambuku në mënyrë që ajo nuk mund të jetë në gjendje për të lëvizur këtu dhe atje dhe të lënë thonjtë tuaj për 30 minuta.
 7. pas 30 minuta, përfundojë atë jashtë dhe për të hequr topa pambuku, tani ju mund të hiqni akrilik thonjtë tuaj, por në qoftë se ata ende nuk janë në gjendje për të hequr, atëherë nuk do të zbatohet asnjë lloj force në të kundërtën ata do të ju lënduar dhe mund të shkaktojnë gjakderdhje, kështu që ju duhet të jenë shumë të kujdesshëm në këtë proces të tërë. Dhe përsërisin procesin nëse është e nevojshme, por unë jam i sigurt se nuk do të ketë nevojë për të përsëritur procesin si ajo do të hiqet lehtë pas bërë këtë proces.
 8. Buff thonjtë tuaj natyrore për disa kohë dhe kjo do të bëjë thonjtë tuaj natyrore një vështrim më të mirë, atëherë më parë.

How to Remove Acrylic Nails by Using Acetone

Ky ishte një proces shumë i lehtë bëhet me aceton dhe tani kanë një sy drejt metodës së dytë që do të jetë me aceton jashtë.

pa Aceton (Cutex)

 1. Shkurtojë thonjtë tuaj me ndihmën e përdorimit të qethës gozhdë në mënyrë që asnjë thonjtë Extra Long akrilik mbeten prapa dhe e bën të lehtë për të hequr jashtë.
 2. Tani të marrë një pjatë dhe shtoni ujë në të dhe sasia e ujit duhet sipas thellësi prej pjatë.
 3. Merrni një pjatë dhe shtoni 10 pika e cutex në të dhe kur ju jeni duke shkuar për të blerë cutex nga dyqani, mos harroni një gjë, duhet të jetë e shkruar që është i aceton pa pagesë dhe të 100 ml.
 4. Tani, shtoni pika cutex në pjatë e ujit dhe përzierje mirë.
 5. Thith thonjtë tuaj në këtë përzierje për rreth 20-25 minuta dhe pastaj të marrë off thonjtë tuaj, ju do të jetë në gjendje për të hequr thonjtë akrilik dhe pastaj të pastruar thonjtë tuaj natyrore me inde ose me një lloj copë vesh.
 6. Buff thonjtë tuaj dhe kështu që ajo i jep një vështrim më të mirë për thonjtë tuaj natyrore në të fundit.

How to Remove Acrylic Nails by Using Cutex

Këto dy metoda mund të bëhet për të hequr thonjtë akrilik dhe ka edhe një tjetër metoda të përdorur për këtë, por këtë dy janë metodat më të mira dhe me siguri do të ju jap një rezultat pozitiv.

Cilat janë pro dhe kundër të përdorur akrilik thonjve

rekuizitë

thonjtë akrilik janë të mira edhe shumë të mira për ato gra që kanë një problem thonjtë përtypet ose ju gjithashtu mund të them atë një zakon i keq, thonë se ai ose telefononi atë, por është e vërtetë se ajo është e keqe. Por, duke pasur thonjtë akrilik, ju mund të shpëtoj nga ky zakon i keq si ajo është e vështirë për të përtyp dhe gratë që kanë thonjtë brishtë dhe i dobët të të shpëtoj për shkak të kësaj.

thonjtë akrilik janë më të lira dhe të përdorin më para dhe portofolin tuaj do të jetë në përdorim të ulët. thonjtë akrilik janë të gjata që zgjasin më pas thonjtë xhel kështu që do të jetë mirë për të përdorur.

Cons

Kur thonjtë akrilik janë aplikuar në thonjtë tona natyrore ato ndikojnë ato duke dëmtuar nën thonjtë natyrore dhe kjo është afatgjatë përdoret mund të shkaktojë praninë e kërpudhat apo bakteret atje e cila është shumë e rrezikshme.

Siç u di thonjtë akrilik në të vërtetë janë thonjtë artificiale dhe kjo është pamja është gjithashtu artificiale, si dhe të rreme.

Kur duhet të aplikojnë thonjtë akrilik apo për të hequr atë, duhet të ketë të përdorin kimikate të forta dhe tymi të cilat mund të shkaktojnë infeksione të rënda.

Akrilik Nails Lifting

Tani unë jam duke shkuar për të diskutuar në lidhje me problemin e heqjes që është shkaktuar pas aplikuar prej saj. Heqja problemi është zakonisht në disa gra vetëm që nuk aplikojnë thonjtë e tyre të saktë,saktësisht dhe me kujdes. Pas disa kohe, thonjtë e tyre ngre por së pari unë do t'ju arsyeja kryesore e saj është heqjen them, xhel që keni përdorur për të aplikuar gozhdë akrilik mund të jetë shumë më e lirë dhe nuk është e mirë, ose ju nuk e keni hequr vajin pranishëm në thonjtë. Po unë jam duke folur në lidhje me vaj si tonë vaj fytyra ekstrakt sipas se është pika normale dhe duhet atëherë ajo është e mirë, por kur ajo ekstrakte në më shumë sasi se sa nevojën tonë, ajo shkakton vaj tonë të përballet kjo është arsyeja pse ne i përdorim për të thënë atë lëkurës me vaj, ashtu si ky thonjtë tanë edhe nxjerrjen e naftës, por kur më shumë se nevojës tonë, atëherë ajo të shkaktojë gozhdë me vaj dhe para se të aplikoni thonjtë akrilik duhet të hiqni atë të naftës së pari përndryshe ajo do të bëjë thonjtë tanë me vaj, xhel nuk do të vendosen aty dhe shkakton gozhdë të ngre.

Acrylic Nails Lifting

Unë jam duke shkuar për të ju tregojnë se si ju keni për të hequr naftës parë. Ju mund të hiqni naftës duke përdorur një sipërfaqe të sheshtë të ngjyej në të verdhë dhe nga përdorimi i buffing në thonjtë, ajo do të jetë në gjendje për të hequr të gjithë naftën nga gozhdë dhe thonjtë tuaj kurrë nuk do të ngre përsëri.

Si për të zgjidhur problemet Lifting

Por në qoftë se heqjen problemin shkakton pastaj se si për të zgjidhur këtë problem? Mos u shqetësoni i kanë kjo është zgjidhja, vetëm ndiqni këto tre hapa dhe ju do të jetë në gjendje për të zgjidhur problemin tuaj.

Këto tre hapa do të bëhet me metodën e thatë:

 1. Në hapin e parë, Ne kemi për të hequr pterygium, por nuk është i pranishëm edhe cuticle që përputhet pterygium, kështu që kjo do të thotë së pari ne duhet të hequr cuticle dhe për këtë qëllim, të marrë një tifoz gri dhe dele atë, pasi ajo është në ajër, nga buza mprehtë, zbyth cuticle për të ekspozuar pterygium dhe pastaj tifoz të pterygium larg lehtë.
 2. Tani si më sipër, Unë ju kam thënë tashmë në lidhje me vaj të pranishëm në thonjtë dhe është domosdoshmëri për të hequr atë së pari duke përdorur tampon dhe tifoz në thonjtë, së gjati,gabimisht dhe diagonalisht dhe për buffing, ju duhet të përdorni sipërfaqe të sheshtë. Pas buffing hequr tepërt e pluhurit nëse në dispozicion apo jo dhe të pastër atë mirë.
 3. Tani gjëja e fundit që ju duhet të bëni është që të përdorin asnjë abetare ashensor me ndihmën e pa furçë heqë abetare që është bërë vetëm për të dhe pas çdo dhe para patronit, ju duhet Sanitize furçë dhe ju mund të pastër furçë me alkool pastaj thatë atë para se është përdorimi. Tani aplikoni abetare pa ashensor me këtë furçë nga fundi e lirë dhe kjo do të rrjedhin përsëri drejt cuticle. Bëjë atë tërësisht deri sa të arrijë cuticle.

Si për të bërë Akrilik Nails Stop Lifting

Në dy metodat e mësipërme ju kam folur rreth asaj se si për të hequr thonjtë akrilik me aceton dhe me aceton jashtë ( cutex ) , por këtu kam më shumë dy metoda përmes të cilit ju mund të hiqni thonjtë akrilik dhe kjo është më e lehtë se paraardhëse. Në këto dy metoda, Unë do të diskutojë në lidhje me largimin thonjtë akrilik me ndihmën e ujit të ngrohtë dhe njomje thonjtë tuaj në fërkim zgjidhje të alkoolit. Këto metoda janë dhënë edhe hap pas hapi dhe këto hapa janë vetëm për të lehtësuar zgjidhje për ju për të kuptuar dhe për të bërë.

Heqja akrilik thonjve duke përdorur ujë të ngrohtë

 1. Së pari të marrë një qethës gozhdë dhe trim shtesë thonjtë tuaj gjatë akrilik.
 2. Tani përdorni një tampon për të ngjyej në të verdhë thonjtë tuaj gjati, gabimisht dhe diagonalisht. Pastaj të pastër thonjtë tuaj.
 3. Tani të marrë një tas të thellë të lartë apo të ulët thellësi, ajo vetëm varet në zgjedhjen tuaj.
 4. Merr ujë dhe do të lejojë që ajo të valoj dhe tani kontrolloni ujin, në qoftë se ajo merr të ngrohtë të mjaftueshme për të lehtë të zhytem thonjtë tuaj pastaj të marrë off ujë dhe shtoni atë në tas.
 5. Thith thonjtë tuaj në ujë të ngrohtë për rreth 30 minuta dhe të mbuluar tas me një peshqir apo ndonjë pjesë tjetër të vesh.
 6. pas 30 minuta, marrë off duart tuaja dhe për të hequr thonjtë akrilik, përsëris procesin nëse është e nevojshme.

Removing Acrylic Nails By Using Warm Water

Heqja akrilik thonjve nga fërkim Zgjidhja Alkooli

 1. Shkurtojë thonjtë tuaj me ndihmën e përdorimit të qethës gozhdë, kjo është bërë për të hequr pari thonjtë akrilik shtesë, në mënyrë që ajo mund të bëjë të lehtë për ju për të hequr ato pas duke bërë procesin.
 2. Buff thonjtë tuaj, për të hequr manikyrin e sa më shumë si ju mund të.
 3. Tani të marrë fërkim zgjidhje alkoolit në tas dhe shtoni pak ujë në të dhe përzierje atë mirë.
 4. Thith thonjtë tuaj për rreth 25 minuta dhe pastaj të hequr thonjtë tuaj akrilik, ajo do të lehtë të dalë, me duke përdorur çdo lloj pak fuqi shumë dhe kurrë nuk përpiqet për të përdorur çdo lloj force për heqjen thonjtë akrilik, të tjera të mençur ajo do të ju dhemb apo mund të shkaktojnë gjakderdhje shumë. Përsëriteni procesin e nëse është e nevojshme.

Removing Acrylic Nails By Rubbing Alcohol Solution

Thonjtë akrilik në raste të ndryshme

Unë jam duke shkuar për të ju tregojnë se çfarë ju jeni duke pritur për të dhe po unë po vij te një shumë e projektimeve për baza ditore, ngjarjet, partitë, ceremonitë, Koha biznesi etj.

Silver Glitter Dhe Matte

Ju tashmë e provuar shumica e dizajnit ndrit për thonjtë tuaj akrilik por kjo është më e mirë me kombinim mat. Silver ose metalike vezullim në një gozhdë dhe të tjerët me matte dhe kësaj përmbledhjeje mix ka nevojë për një pako e fjalëve të bukurisë.

Silver Glitter and Matte

i Artë, Zi dhe Peach

Siç e dini, të zezë dhe të artë janë në pikën më të mirë për të kaluar çdo dizajn tjetër dhe bukuroshe gjithashtu ndihmojnë ata në këtë duke i dhënë pak ngre atyre, Ky dizajn inovativ është i mrekullueshëm për çdo lloj të partisë natës. Këshilla e zezë në një formë V dhe buzë e V është drejt cuticle e bën atë më të mirë dhe glitter artë në formë v dhe në një gozhdë duket vetëm bojë awesome dhe bukuroshe gozhdë në pak gishtin me shkëlqim të artë për këshilla, thjesht e perkryer.

Golden Black and Peach

Akrilik Valentine Art

A keni shkuar për Valentine pastaj të presin dhe të ketë një të mrekullueshëm, dashur thonjtë akrilik për kombinimin tuaj valentine.Peach me diamante anë do të jetë beauteous për këtë ditë dhe e dashura juaj do të love it.

Acrylic Valentine Art

Twisted Hearts Akrilik Nails Projektimi

Ju të gjithë e duan zemrat për shkak se ajo është më e bukur në të gjithë botën. Pra, pse jo në thonjtë, le të bëjë disa zemrat zeza me rreshtim të artë vezullim dhe shkruaj dashurinë mbi thonjtë, në shkruani e parë gozhdë ( ajo ) me shkëlqim argjendi dhe ( dhe ) në gozhdë tjetër dhe dashuri zemrat tuaja dhe të tregojnë dashurinë tuaj duke shkruar është emri.

Twisted Hearts Acrylic Nail Design

Pink Nude And Golden Glitter

Gjithnjë e admirueshme është vetëm nude kuq me përdorimin e përsosur e shkëlqim të artë drejt cuticle, Ky dizajn është e përkryer për thonjtë akrilik për të dalë në një parti ditë apo në ceremoninë e martesës.

Nude Pink and Golden Glitter

Rainbow frëngjisht gozhdë Tips

Rainbow është gjëja më e bukur që është padyshim admirueshme, le të provoni atë në thonjtë tanë duke bërë ylber këshilla rumun që tregon ngjyra të ndryshme të rainbows një nga një sipas frëngjisht dhe vetëm në këshilla, të ketë një shpërthim të gjallë.

Rainbow French Nail Tips

Multi Colored Glitter And Black

Një kombinim unik që ju do të love it është e zezë me shkëlqim multi ngjyrë vetëm në disa thonjtë dhe ajo me siguri do i dha një shkëndijë. Të gjitha gratë duan të zezë dhe të lart, ne kemi diskutuar e zezë me shkëlqim të artë, por këtu ne po flasim për të zezë me shkëlqim multi ngjyrë që është një nga kombinimit më unike, ju duhet të përpiqet për një natë prom, në qoftë se ju jeni të veshur një fustan të zi.

Multi Colored Glitter and Black

Pink në një dush

Ju gjithmonë të marrë dush me ujë dhe thonjtë tanë akrilik edhe e duan atë, por jo me ujë, me argjend. Pink ndonjëherë cutest me një dush argjendi në të bën të jeni gati për çdo koncert pop.

Pink in a Shower

Baser Me Diamant i rremë

Nëse jeni duke shkuar në një ceremoni martese me një fustan të rëndë dhe ngjyrë të errët, atëherë duhet ta provoni këtë kombinim dhe këtë përmbledhje përzierje do të jetë më mirë për ju, shndrit Baser me diamant i rremë dhe duket klasë vetëm nga.

Baser With Rhinestone

e bardhë, Pink Dhe Silver Glitter Me Diamond

Një prirje e re dhe të fundit të këtij sezoni kryesisht për ceremonitë e dasmës është e bardhë me hije rozë dhe dhe vezullim argjendi shton bukurinë për thonjtë dhe një diamant të thjeshtë të vogël në atë rrit bukurinë e thonjve tuaj akrilik dhe tani ju jeni gati për të shkuar jashtë për martesë ceremoni.

White Pink and Silver Glitter with Diamond

Classy Gold Glitter Projektimi me të bardhë Nails

Bardhë është ngjyra që nënkupton paqe dhe duket shumë e thjeshtë dhe i qetë, por çfarë do të ndodhë në qoftë se ne shtoni vezullim ari në një mënyrë të stilit të lartë të dizajnit? ajo do të duket me siguri më i qetë dhe vetëm një bukuri e thjeshtë.

Classy Gold Glitter Design With White Nails

Paint Nude Floral Design

ngjyra nude është një nga ngjyra më tërheqëse kështu që le të përpiqen atë në thonjtë tanë akrilik me dizajne ngjyrë rozë me lule dhe e bën atë më të reja dhe tërheqëse dhe kjo është e mirë dhe e përkryer për një parti ditëlindjen dhe në qoftë se ju jeni një ngjyrë ditëlindjen, atëherë ju jeni një fat një për të dini në lidhje me të parë dhe të provoni.

Nude Paint Floral Design

Diamonds me fëmijën Pink Nail Paint

Një dizajn i mirë dhe shumë e thjeshtë që do të marrë shumë më pak kohë duke që kanë diamante në një gozhdë dhe Baby bojë e thonjve rozë për të tjerët, e bën atë të duket adorable dhe do të jetë i madh për shëtitje.

Diamond with Baby Pink Nail Paint

Bajame Shape Nails me të bardhë dhe e zezë

Bardhë dhe e zezë që nga fillimi janë ngjyrat më të goditura që ju duhet të projektimit për thonjtë tuaj në një formë bajame dhe një dizajn të stilit të lartë e vullnetit zezë dhe e bardhë e bën atë që të duken mrekullueshëm një rrugë.

Almond Shape Nails with White and Black

Corn Nail Trendi Për Verore

Ju tashmë e dini në lidhje me misër siç është i ngrënshëm dhe më i kripur, ëmbël dhe përtyp në ndonjë mënyrë misri është. Nëse jeni duke kërkuar për diçka të re pavarësisht nga të gjitha planet tjera dhe ju doni diçka të re, por të frikshëm dhe gjithashtu unike, atëherë shkoni për të si misër në kalli duket dizajn funkiest dhe posaçërisht për sezonin e verës, ju gjithashtu mund të provoni atë në dimër, por që të ketë atë në verë do të jetë më mirë.

Corn Nail Trend for Summer

Blu dhe të bardhë me rreshtim argjendi

Me e bukura, dizajn elegant dhe understated është këtu që me siguri do të nxjerr në pah bukurinë e thonjve tuaj akrilik bashku me duart, blu dhe të bardhë me rreshtim argjendi e përdorur si një dizajn kufitare është bërë vetëm për sezonin veror dhe posaçërisht për ata që duan të shkojnë në një plazh në baza ditore.

Blue and White With Sliver Lining

Këshilla ujore

Siç e dini, ju të gjithë e duan jetën ujore dhe çdo organ dëshiron të shohë jetën ujore si ajo është më frymëzues dhe tërheqëse, provoni këtë dizajn të bukur dhe të mahnitshme në thonjtë tuaj akrilik si ajo do të frymëzojë dhe për të tërhequr të tjerët të jenë si ju dhe të ketë si ju dhe ata me siguri do të dëshirojnë të kenë dizajn të tillë si ju. Këshilla ujore për thonjtë akrilik të mahnitshme të dizajnit të mahnitshme dhe do të duket i pabesueshëm.

Aquatic Tips

Black Hearts Me Upper Silver Glitter Mbushja

A keni dëgjuar në lidhje me zemrat e kuqe, me siguri po atëherë provoni disa zemrat e zezë për thonjtë tuaj të mahnitshme akrilik me argjend sipërme mbushjen me shkëlqim dhe të bëjë ky dizajn i butë dhe i sofistikuar.

Black Hearts With Upper SIlver Glitter FIlling

Thonjtë akrilik gjatë shtatzënisë

Këto të gjitha planet janë më të mirë dhe dua që ju të provoni atë dhe unë e di që ju me siguri do të përpiqet ta, nuk ju? Mirë kështu që këto ishin planet për të bërë thonjtë tuaj akrilik elegante dhe understated, por tani unë jam duke shkuar për të ju tregojnë nëse thonjtë akrilik në shtatzëni është i zbatueshëm apo jo?

Pritje të një fëmijë është një ndjenjë më të madhe të shekujve të madhe dhe të bukur që vetëm gratë mund të ndihen dhe kjo është Perëndia ndjenjë talentuar dhe në fazën e shtatzënisë, duhet të jenë shumë të kujdesshëm në çdo detyrë të jetës dhe në punën baza ditore, sepse një gabim mund të konvertohet në situatën tuaj të lumtur në një të probleme. Pra, ne gjithashtu duhet të jenë shumë të kujdesshëm në këtë fazë të shtatzënisë jo vetëm nga dietën tonë dhe puna edhe nga produktet tona të bukurisë.

Acylic Nails During Pregnancy

Këtu unë jam duke shkuar për të diskutuar me ju në lidhje me nëse ajo është e mirë për të mbajtur thonjtë akrilik në shtatzëni apo jo? mirë, përgjigja është jo, ose mund të jetë në një farë mase është po. i parë, Ne do të flasim për pse kjo nuk është e aplikueshme në fazën e pritur?

Kur ju shkoni në sallon për të aplikuar thonjtë, mund të ketë, nuk mund të jetë edhe patjetër të pranishëm tymi forta dhe kimikateve që mund të ndikojë në ju dhe kishte një efekt të madh në shtatzënisë si punëtor sallon do kur zbatohen thonjtë akrilik, ajo do të përdorni xhel për thonjtë akrilik dhe gazrave të tjera të forta dhe dizajnimin e thonjve akrilik përmbajnë kimikate të forta që do të ndikojë seriozisht shtatzëninë tuaj dhe ju mund të jetë në një rrezik për të humbur shtatzënisë, kështu që duhet të jenë të vetëdijshëm për atë, por në qoftë se ju ende i doni të aplikoni atëherë ju mund të por të jetë i sigurt për një gjë që ju nuk jeni duke bërë çdo lloj kontakti me ato gazrave të forta dhe kimikateve të fortë. Kur ju do të jetë i ulur atje dhe duke aplikuar, ju ndjeni ndonjë lloj të pakëndshme ose të ndjehen të vjella atëherë urgjentisht ngrihen nga atje dhe të shkojnë në atmosferë të këndshme.

Pra, këto ishin arsyet e që ju nuk duhet të aplikoni thonjtë akrilik në fazën e shtatzënisë, por në qoftë se ju jeni një i madh dashnor gozhdë akrilik dhe ju thjesht nuk mund të jetojnë me jashtë atë, atëherë çfarë duhet të bëni? Përgjigja është po, ju mund të aplikoni atëherë, por do të ketë disa kushte dhe masa paraprake që ju duhet të keni për të ndjekur dhe i jepet e drejtë më poshtë.

 1. Mos bëni asnjë kontakt me tymi pranishëm atje.
 2. Mos bëni asnjë kontakt me kimikatet e forta të pranishëm atje.
 3. Atmosferë, ku po shkon për të mbajtur thonjtë tuaj akrilik duhet të jetë e këndshme dhe të rehatshme për ju.

Në një kusht, aplikojnë thonjtë akrilik duhet të jetë rreptësisht nuk lejohet. Nëse ju jeni një punëtor sallon, atëherë nuk do të përpiqet për të mbajtur thonjtë akrilik ajo padyshim do të dëmton si ju duhet të qëndrojnë dhe të jetojnë në atë mjedis që nuk është e mirë për ju dhe në prani të kimikateve të fortë dhe tymi, të cilat janë shumë reaktive dhe efektive.

Akrilik Nails Për Krishtlindje ditë kjo Vitit

Siç e dini, Krishtlindjeve është afër dhe ju duhet të jenë të gatshëm për të parë, pastaj i kanë disa dizajne themelore dhe të dobishme të thonjve akrilik vetëm dhe vetëm për ditën e Krishtlindjeve. Të ketë një sy në planet e tilla të hijshëm:

Acrylic Nails for Christmas This Year

Kuqe dhe Shtresat White Side Projektimi

A keni zgjedhur kostum tuaj Krishtlindjeve dhe kozmetikë Krishtlindjeve dhe këpucë pastaj shkoni për thonjtë tuaj dhe për të hartuar atë me një vështrim të ndryshëm që është shtresa e kuqe dhe të bardhë anësore, një nga një dhe të bëjë Krishtlindjeve juaj dita më e lumtur.

Red and White Side Layers Design

Nude dhe Black Glitter Santa

Provoni këtë prirje të re që me siguri do rreh zemrën tuaj nga duke parë atë, kjo është lakuriq me kombinimin e këshilla të zeza vezullim do të duken tmerrshëm dhe të pabesueshme, diçka mungon po, ajo është Santa në gozhdë gishtit të madh dhe tani dizajni juaj është e plotë dhe ju jeni gati për të shkuar jashtë për një parti e Krishtlindjeve.

Nude and Black Glitter Santa

Black Christmas Tree Me Polka

Një tjetër dizajn më të mirë dhe dizajn të modës për Krishtlindje është këtu, provoni këtë vështrim të ri gozhdë akrilik duke qielli blu bojë gozhdë dhe të zezë pema e Krishtlindjeve në të dhe pika e bardhë polka mbi të.

Black Christmas Tree with Polka

Pema e Krishtlindjeve

Nëse ju nuk keni kohë të mjaftueshme për të bërë thonjtë tuaj akrilik të duken të përsosur, atëherë i ketë dizajn më të thjeshtë për ju dhe nuk do të marrë kohën tuaj shtesë për të, një pemë e Krishtlindjeve të thjeshtë me sfond të bardhë është e mjaftueshme për të shkuar për një Krishtlindje.

Christmas Tree Acrylic Nails

Këto ishin harton që janë bërë vetëm për Krishtlindje, në qoftë se ju doni harton për Pashkë edhe atëherë nuk ka nevojë për të shkuar diku tjetër.

Akrilik Nails Projektimi për Pashkë

kjo është e drejtë këtu poshtë. Vetëm kontrolloni it out:

Nude Me Grassy Floral Design

Ky dizajn është aq e lehtë për të bërë dhe një kombinim shumë të thjeshtë dhe unike që ju kurrë nuk kanë parë më parë dhe unë mund të vë bast për këtë, kanë një bojë lakuriq gozhdë me shkëlqim të gjelbër në këshilla dhe disa lule të vogla në atë për të dhënë një vështrim bar kopsht dhe të ketë një ndjenjë të këndshme si thonjtë tuaj janë në kopsht.

Nude with Grassy Floral Design

Foshnja Pink Me Rabbit Cute

Një dizajn shumë të sofistikuar që ju duhet të përpiqet për thonjtë tuaj akrilik, nëse jeni duke kërkuar për dizajn Pashkëve të thjeshtë, por të sofistikuar atëherë unë duhet të them se nuk ka një tjetër një dizajn të tillë të mirë për Pashkë është një fëmijë i kuq bojë gozhdë me pika të bardhë polka dhe një lepur cute pak e bën atë të duket vetëm understated.

Baby Pink With Cute Rabbit

Këto dy harton janë planet më të modës dhe do të papritur ju në sy të tyre të parë.

Eye Catching Glitter akrilik Nail Designs

Le të shkojë në planet tona të fundit gozhdë akrilik bërë nga shkëlqim dhe kanë syrin tuaj në këto harton dhe përpiqen atë në shtëpi, ose të shkojnë në sallon, kjo e deri tek ju.

Blu dhe Peacock Feather One

Ky dizajn është një dizajn të tillë të mrekullueshme vezullim që është e përbërë nga dy përzierjet e vezullim si një pendë blu dhe një pallua, e plotë të ndrit bërë vetëm një shkëndijë.

Blue and Peacock Feather One

Silver Glitter Projektimi

Nëse jeni duke shkuar jashtë për një parti sukses atëherë ju duhet të provoni këtë dizajn look gozhdë, mbushur deri thonjtë tuaj akrilik me vezullim argjendi dhe dush metalike në të, patjetër do të jep një pamje mahnitëse dhe ju do të jetë unik dhe theksoi grua atje si çdo grua tjetër gjithmonë dëshiron të jetë.

 

Me bar jeshil Glitter

Ju jeni duke lëvizur drejt një të ndrit me bar të gjelbër për thonjtë tuaj akrilik dhe do të bëjë që ju duken elegante me këtë dizajn të thjeshtë vezullim.

Grassy Green Glitter

Cute Summer Akrilik Nails Projektimi

Në këtë sezon veror, në qoftë se ju doni të shkëlqejë nën diell, atëherë ju duhet të shkoni për këtë verë thonjtë akrilik dizajn të bukur shkëlqim e cila përfshin bojë gozhdë zi në këshilla dhe dush argjendi shkelqen në një dizajn të lules.

Cute Summer Acrylic Nails Design

Të gjitha gratë do të duan të lexojnë atë dhe do të marrë një shumë e informacionit, në qoftë se ajo nuk ka lidhje me thonjtë akrilik dhe këtu është një informacion të plotë në lidhje me të dhe të gjitha planet e modës që ajo duhet të jetë dhe joshës duke pasur atë dhe nxjerr në pah thonjtë tuaj akrilik bashku me duart tuaja dhe kjo ishin të gjitha në lidhje me thonjtë akrilik.

Tags: #10+ Best Ideas About Acrylic Nails | Pak Fashion Week #6 Tips You Need to Know Before You Get Acrylic Nails #DIY Acrylic Nails Hack! Easy At Home Tutorial! #Si të Aplikoni akrilik thonjtë në Short kafshuar Nails

autor: 
  Best Methods to Remove Acrylic Nails with Water
  Metodat më të mira për të Hiq akrilik thonjtë me ujit
  Gjëja më e mirë që ju duhet të merrni
  Acrylic Nail Designs Blue and Other
  Nail Designs Akrilik Blue dhe të tjera
  Blue……Blue……Blue is one of the most stylish
  Learn How to Easily Remove Acrylic Nails without Acetone Quickly
  Mëso Si të Hiq thjesht akrilik thonjve pa aceton Shpejt
  thonjtë tuaj natyrore janë të një shumë të

  Komente janë të mbyllura.

  duhet të lexoni×

  më i lartë
  css.php